מבוגרים, האנגלית והפלונטר

 
 
כשיש "פלונטר", כיצד פותרים אותו? לאט לאט, עוד חוט ועוד קשר... פורמים לאט ובהדרגה. כשיש בעיה, בודקים מה שורש הבעיה, ומתירים לאט לאט את הפלונטר. אנגלית היא לרבים פלונטר, ולגבי חלקם פלונטר גדול. לכן מתירים אותו לאט-לאט, מבודדים את מרכיבי הבעיה ופותרים את המרכיבים של הפלונטר. שורש הבעיה בדרך כלל הוא הקריאה. אדם מבוגר היודע לקרוא, יתחבר לשפה טוב יותר מאשר זה שאינו קורא. זה שאינו קורא מרגיש כסומא באפלה.
 
 

לקרא ולהתרשם מהמלצות על השיטה

לכתב לדניאלה???- dani@avivenglish.com

הבעיה - קריאה

 
 
מדהים לפעמים עד כמה אנחנו לא מודעים לעצמנו או לא מבינים, בעיקר כשזה נוגע לשפות בכלל ולאנגלית בפרט.

פעם הגיע אלי סטודנט מבוגר מבאר שבע, בשנות ה-40 לחייו. הוא סיפר, שכבר עבר את כל המורים בבאר שבע והאוניברסיטה בבאר שבע כבר התייאשה. הוא לא מצליח לעבור את מבחן ה"אמיר". בטלפון שכנעתי אותו לבוא לפגישה. נתתי לו לקרוא קטע ברמה של 3 יחידות בגרות לערך והבחור מבחינתי – לא קורא. קורא לאט ולא בשטף, ולא מצליח תמיד לקרוא מילים בסיסיות. הוא הגדיר זאת בעדינות שהוא "גם" מתקשה בקריאה. שאלתי אותו בבוטות "איך אתה רוצה לעבור מבחנים? איך אתה רוצה לקרוא ולענות עליהם אם אתה לא קורא בכלל?" הקושי שלו נובע רק וקודם כל מחוסר מיומנות הקריאה. לא יעזור כמה מילים הוא ילמד כדי להגדיל כביכול את אוצר המילים שלו, ועוד ילמד אותם בעל-פה כמו תוכי, בלי לדעת לקרוא נכון גם את המילים שהוא כבר יודע. הוא יפספס במבחן כי הוא לא יודע לקרוא.

סטודנטית אחרת ל"אמיר" לא ידעה לקרוא את המילה biology, וזה פיספוס אדיר, כי זו מילה שכולם מכירים. אז אם אתה לא יודע לקרוא אותה אתה מפספס מילה ידועה וקלה.

אנשים כאלה לפעמים מגדירים עצמם כמתקשים באנגלית, אבל אם הם ידעו שרק הקריאה היא הבעיה והיא ניתנת לפיתרון, הם יבינו שהם אינם מתקשים באנגלית אלא רק בקריאה.

ברגע שיפתרו את בעית הקריאה – תיפתר מבחינתם כל בעיית האנגלית!

אני ממשילה לפעמים את הקריאה למשקפיים – בלי משקפיים הכל נראה מטושטש, לא ברור ומעורפל. אפילו אי נוחות שמגבירה את התיסכול. ברגע שמרכיבים משקפיים הכל ברור, וקל יותר להתמודד עם הכתוב. מבינים מי נגד מי. אי אפשר להתמודד מול יותר מדי אויבים. גם קריאה (פענוח הקוד), גם אוצר מילים, וגם חיבור המילים למשפט הגיוני ומובן. תמיד אומרים שהלמידה צריכה להיות חוויתית.... לשלב את כל החושים.... אבל אם העיניים לא מישתתפים בתהליך הלמידה לא יכולה להיות חוויתית כי אפילו לא כל החושים מישתתפים בתהליך. יתרה מזאת, חוסר הקריאה מעכב את כל התהליך... הקורא מסתכל על הכתוב, שהוא בבחינית "סינית" עבורו.... מתרכז בכתוב וכמו שאמרנו, לא מצליח להשאיר משאבים להבנה ולזיכרון של המילה או של הטקסט...

לכן צריך לנטרל את האויב הקל ביותר לניטרול, הוא הקריאה!

בשיטה שפותחה באביב אנגלית קריירה, יחד עם התוכנה (SoftRead), תוך 14 יום יודעים לקרוא כל מילה גם בלי היכרות מוקדמת איתה. השיטה מבוססת גם על קורס וגם על תוכנה. ראו על כך הסבר.
 
     
   
       
  דניאלה אביב office@avivenglish.com להרשמה לחוגים:
הודעות כתובות 058-6690963

מוקד הודעות 03-5245131
 
 
  חוגי אנגלית לילדים דסלקציה ולקויות למידה  
כל הזכויות שמורות לדניאלה אביב אנגלית קריירה בע"מ
הקמת אתר עיצוב וקידום