מכינת קריאה-למתקשים בקריאת אנגלית

בהנחייה אישית
 
 
באביב אנגלית אחרת שמים דגש מיוחד על לקויי למידה, לקויי שפה ולקויי קריאה. דניאלה אביב, מקימת "אביב אנגלית בדרך אחרת" פיתחה שיטות למידה ופתרונות ללקויי למידה ובעיקר ללוקים בדיסלקציה.

אביב אנגלית בדרך אחרת היא היחידה היום המתמודדת עם בעיית הקריאה בדרך לוגית-פרגמטית תוך יישום אספקטים בלשניים, וגם היחידה שהוציאה תוכנה ללימוד קריאה וגם ספר המהווים כלי לימודי לכל גיל.

השיטה מבטיחה כי כל אחד ידע לקרוא קריאה יעילה ונכונה, ובמהלך התהליך גם ילמד לכתוב תוך צמצום שגיאות הכתיב.

האמונה על פי "אביב" היא כי הקריאה היא "אם כל חטאת" ולכן מאמינים כי אם רוכשים מיומנות של קריאה נכונה ושליטה מלאה בקריאה , ללא תלות במשמעות, הדרך להבנת הנקרא מהירה ובטוחה יותר.

חשוב לציין כי מרכיב ה-UNSEEN במבחני הבגרות וה"פטור" לאקדמיה הוא גדול וחשוב, אף יותר מהדקדוק הנדרש כיום למרות שעד היום עיקר תשומת הלב ניתנה לדקדוק ובעיקר עד י"א - י"ב .
אבל הצורך בהבנת השפה הכתובה לא מיסתיימת בלימודים. הצורך ממשיך להתקיים גם בהמשך במקום העבודה. בקריאת אימיילים או תאורים טכניים, כתיבת פרוטוקולים וכו'.

הייחודיות היא כאמור בפתרונות המקדימים את שלב ה-UNSEEN והמבטיחים התמודדות מוצלחת עם קטעי ה- UNSEEN מאוחר יותר יחד עם הדרך להקנות כלים להבנת ה-UNSEEN.


אגב, ב"אביב" גילאי התלמידים נע מתלמידי כיתה ב' ועד בעלי תואר שני שעדיין לא מצליחים להתמודד עם חומרים באנגלית למרות שהצליחו לעבור את מבחני ה"פטור" וסיימו לימודים אקדמיים! חוסר הידיעה מפריע להם בדרכם לתואר השלישי או בעבודתם היומיומית.


לימוד הבנת הנקרא מתבצע לכן בשני שלבים עיקריים:
הראשון - מיומנות קריאה ללא תלות במשמעות-שלב פיענוח קוד הקריאה
השני - הבנה המבוססת על אוצר מילים והקישור הבלשני ביניהן (על כך ראו
קורס הבנת הנקרא).
 
 

השלב הראשון - שלב פענוח קוד הקריאה

 
 
בשלב זה אנו מלמדים לקרוא קריאה טכנית ללא תלות במשמעות בשיטה העוקפת בעיות דיסלקציה ומונעת את השפעתן על תהליך הקריאה.

יתרונה הגדול של השיטה הוא דווקא במה שנראה לכאורה טכני מדי. השיטה מלמדת לקשר בין צליל ואות ובין אות וצליל, בין צלילים והברות ובין הברות וצלילים.

כחלק מהתהליך לומד התלמיד לזהות ולאסוף מספר אותיות למקבץ ולומד מה הקוד של מקבץ זה או אחר. במהלך התהליך התלמיד לומד בד בבד להרכיב צלילים הברות ומילים ע"פ הצלילים והחוקים ולומד לכתוב תוך צימצום שגיאות הכתיב בצורה מאוד משמעותית.

השיטה לא מתבססת על זכרון חזותי אלא היא לוגית-אנליטית-פרגמטית ולכן מביאה לתוצאות מהירות וברורות. בגלל שהשיטה אינה מבוססת על זכרון חזותי של המילה (שיטה הוליסטית או גלובלית) אלא הקורא קורא את האותיות או את מקבצי האותיות ומפענח אותן לצלילים הנכונים, דיסלקציה כמעט ולא משפיעה על תהליך הלימוד והקריאה.
 
 

 

 
     
 

השלב השני - הבנת הנקרא-קישור

 
 
 
 
 

אנו ממליצים

 
 
EZ Way פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מותאם לתלמידים בעלי לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז.

הקורס היחיד שמאפשר לך לתרגל סימולציות זהות להתאמות שתקבל במבחן.
 
     

 
   
       
  דניאלה אביב office@avivenglish.com להרשמה לחוגים:
הודעות כתובות 058-6690963

מוקד הודעות 03-5245131
 
 
  חוגי אנגלית לילדים דסלקציה ולקויות למידה  
כל הזכויות שמורות לדניאלה אביב אנגלית קריירה בע"מ
הקמת אתר עיצוב וקידום