לקויי שמיעה

 
  אליסה, כמעט בת 22, בחורה יפה וחייכנית, רוצה להתקבל לשנקר ולשם כך היתה צריכה לשפר את רמת האנגלית שלה.

אליסה ממומנת בנתיים על ידי הביטוח הלאומי ומהווה באביב אנגלית קריירה ''פרוייקט מיוחד'' מבוצע בלעדית על ידי בעלת המכון, דניאלה אביב.

ולמה מיוחד? כי אליסה היא חרשת אילמת. אליסה לא שומעת מגיל 8 חודשים ולכן גם אינה מסוגלת להפיק את הצלילים הנכונים כדי שהשומעים יבינו אותה. אליסה מתקשרת עם הסביבה בשפת הסימנים בלבד וכך גם למדה בתיכון ועשתה את הבגרויות שלה.

כעת במסגרת הלימודים עם דניאלה אביב היא לומדת לקרא ולהגות נכון את הצלילים באנגלית, משפרת את ההגייה גם בעברית ומתרגלת את הבנת הנקרא.

העבודה איתה מהנה ומעניינת והתפיסה שלה מאוד מהירה. התיקשורת אינה מתבצעת בשפת הסימנים כי דניאלה לא מכירה את השפה, וגם ללא מתורגמן לשפת הסימנים. אליסה קוראת את שפתיה של דניאלה ודניאלה לעומת זאת מאלצת את אליסה לקרא בקול את הכתוב.

היא לומדת להגות צלילים חדשים שעד עכשיו לא הגתה כלל ולא ידעה להגות כמוch כמו במילה צ'יפס או כמו הצליל ח ו- כ כמו לדוגמא במילה ''מוכן'' שהיתה ''מוען''.

המדהים הוא שלא נעשו די ניסיונות בעבר להקנות לה את הצלילים, כך שהיא מעדיפה לתקשר בשפת הסימנים במקום להפיק צלילים. כעת, במסגרת לימודי האנגלית עובדים על הצלילים, ומשפרים את הביצועים ובלי וויתורים, כי דניאלה היא עקשנית שאינה מוותרת. הרווח הוא לכן כפול: לא רק אנגלית אלא שיפור כללי.

הקריאה וההגייה נילמדים בעזרת התוכנה SoftRead , שמדגימה בעזרת תמונות ודמויות את הצלילים בלי שחייבים לשמוע אותם. התוכנה אמנם מדברת ומיועדת לשומעים, אבל על המסך ניתן להבין את הצליל לפי הדמויות ןלקרא את תמצית ההסברים. בשיעור המורה מסבירה לתלמיד החרש, ואז לתלמיד נותרת רק החזרה.

אחרי שלב הקריאה ממשיכים לאנגלית מדוברת או להבנת הנקרא, על פי הצורך.

גם בשלבים אלה, הודות לאוכלוסיה המיוחדת שממילא מטופלת ב''אביב אנגלית'' [מתקשים ולקויי למידה אחרים] יש ל''אביב אנגלית'' יתרונות גדולים על פני בתי הספר האחרים. וניסיון מרשים והצלחות מוכחות.
 
     
   
       
  דניאלה אביב office@avivenglish.com להרשמה לחוגים:
הודעות כתובות 058-6690963

מוקד הודעות 03-5245131
 
 
  חוגי אנגלית לילדים דסלקציה ולקויות למידה  
כל הזכויות שמורות לדניאלה אביב אנגלית קריירה בע"מ
הקמת אתר עיצוב וקידום