הקשר עם המורה והחומר של בית הספר

 
 
אחת הבעיות הגדולות הוא מה עושים לגבי בית הספר!

שוב, כל האמור כאן הוא בעיקר לגבי התלמידים שאינם יכולים ולא נכון לדעתינו שהוא שיעמדו בחומר של בית הספר ושדווקא ניתוק זמני יעשה להם טוב או לגבי המצטיינים שעלולים לא למצות את יכולתיהם ולבזבז זמנם בכיתה. המשך דברינו פה מכוון בעיקר למתקשים ולאלה שפתחו פער עם רמת הכיתה.

יש מורים שממש ישמחו לדעת על קיומנו. אנחנו פונים ומספרים על התוכנית המיוחדת שלנו ומבקשים פסק זמן, כן פסק זמן מהחומר השוטף של בית הספר. אנחנו כמובן מסבירים את כל הרציונל העומד מאחורי הבקשה ובדרך כלל מקבלים תשובה חיובית ושיתוף פעולה. בתקופה הזאת התלמיד (שלפעמים גם ככה לא השתתף בשיעור ועסק בדברים אחרים במהלך שיעורי האנגלית) מקבל מטלות מאיתנו. מעתה הוא לא רק סתם יושב בכיתה אלא עוסק באנגלית. (כאמור, גם התלמידים המיצטיינים שלנו מקבלים מאיתנו מטלות כדי שלא ישתעממו בשיעור וכדי שיוכלו להתקדם ברמה שלהם ובקצב שלהם.) התלמיד שלנו יעבוד על החומר שלנו ויראה למורה בכיתה את התקדמותו.

למבחן הוא יתכונן על החומר שלנו וייבחן עליו. אנחנו נכין את המבחן ונעביר למורה את המבחן במייל האלקטרוני בסודיות גמורה ומוחלטת!

ל”אביב אנגלית" יש את כל הסיבות להכין את התלמיד למבחן על החומר בצורה אובייקטיבית כך שהוא יוכל להוכיח נאמנה שהוא אכן יודע את החומר על בוריו.

הציון בתעודה יתבסס בעיקר על הישגיו בחומר שלנו. יש בתי ספר שרושמים ליד הציון "תוכנית מיוחדת" או איזכור דומה כלשהו.

תלמידים שזכו עד כה רק בציון ניכשל יעדיפו ציון גבוה בתוכנית המיוחדת על פי הציון הניכשל בלי האיזכור. תוך זמן קצר יחזור התלמיד הזה לחומר של הכיתה או של ההקבצה שלו, ואם יש הקבצות בבית ספרו גם יעלה הקבצה.

להורים של התלמידים שפתחו פער גדול עם רמת הכיתה וגם למורים שלהם, חשוב מאוד לזכור כי אנחנו ניכנסים למעין "טיפול" או "טרפייה" באנגלית. אין זה יהיה נכון להעמיס על התלמיד גם את החומר שלנו וגם את החומר של בית הספר, מה גם שלרוב אין לתלמיד בכלל מוכנות נפשית ובסיס באנגלית כדי להתמודד עם החומר הזה. כדי לחזור למעגל הלמידה הרצוי, יש לתת לתלמיד המתקשה את הכלים ואת הבסיס הנכון, ולצמצם פערים בצורה נכונה ויעילה.

התעקשות על עמידה בחומר הכיתה מחזירה את התלמיד ללחץ הנפשי, לחוסר ביטחון ולחוסר התיקווה להיות מסוגל ללמוד אנגלית.

יש מורים ויועצים שאינם משתפים פעולה מסיבות השמורות איתם.

יש מתי שאנחנו ניתקלים באטימות או בחוסר אמונה. יש מתי שהמורה חושש מאיבוד שליטה או מדעת ההורים האחרים. לפעמים אנחנו פונים לעזרת היועצות או שההורה מפנה אותנו. יש גם אז יועצות שמאוד שמחות עם הרעיון והפיתרון ורואות את טובת התלמיד לנגד עיניהן, אבל יש לצערנו גם יועצות הרואות בכך פחיתות כבוד וקובעות שגם הן והמערכת הבית סיפרית יודעות לתת פיתרונות, ואז מעדיפות לתת הוראה מתקנת משלהן ובלבד שלא להעזר בגורם חוץ.
 
     

 
   
       
  דניאלה אביב office@avivenglish.com להרשמה לחוגים:
הודעות כתובות 058-6690963

מוקד הודעות 03-5245131
 
 
  חוגי אנגלית לילדים דסלקציה ולקויות למידה  
כל הזכויות שמורות לדניאלה אביב אנגלית קריירה בע"מ
הקמת אתר עיצוב וקידום