אודות אביב אנגלית קריירה

 
 
דניאלה אביב, ילידת תל אביב,מקום מגוריה עד היום. אם לשלושה: אייל ויעל הגדולים, שניהם בצבא, אייל לקראת שחרור וליעל יש עוד שנה, וחן הקטנה שבכיתה ב'. (נכון לפברואר 2005).
דניאלה עסקה בהוראה מגיל הגן… כשלימדה את הבובות שלה במיטת התינוקות שלה. שמה את כולם סביב מיטתה והרביצה בהם תורה. כשגדלה, הלכה לבית הספר, לימדה את הכיתה הוירטואלית שלה בסלון הבית, שהיה גדול מאוד. (גדלה בדירת גג בגורדון פינת ישראל'ס בין דיזנגוף לריינס, - דירה ענקית… ובה הכיתה הוירטואלית… סגרה את הדלתות ולימדה כשליד החלון היה הלוח וכל תלמידיה הדמיוניים ישבו בחלק השני של החדר.) כך היא עצמה למדה למבחנים בהיסטוריה, בתנ"ך ובשאר המקצועות העיוניים, אפילו בתיכון, כשהיא מלמדת את החומר לתלמידיה הלא נראים. (לא לספר… זה נשמע מופרע…)

בצבא, נשארה להדרכה בבה"ד 7 , ושם קיבלה את יסודות ההוראה. מערכי שיעור, ארגון ושליטה בשיעור וכו'. משם לסמינר לוינסקי, ואז שנה בגימנסיה הרצליה. אולם שם הבינה היא והממונים עליה, שלמרות שהיא מורה מעולה, היא פחות מתאימה לעבוד עם ילדים. ואז בנסיבות אישיות נכנסה לתחום אחר לגמרי… ועבדה בניהול מפעל קטן בתחום החשמל והאלקטרוניקה במשך כ-10 שנים. במסגרת זו למדה ניהול ושיווק, עבדה מול ספקים , לקוחות, בנקים , תחילת ה-ISO , עבודה מול האמריקאים , ראשית עידן המחשב במשרד ובתיב"ם, הנח"ש ידנית, ממוכנת ואז ממוחשבת, אינפלציה מטורפת ועוד ועוד ועוד. היסטוריה ופרה היסטוריה לדור ההיי-טק.

ואז שוב קרו דברים… ודניאלה החליטה לחבר את אהבת חייה עם ניסיון העבודה שלה, ונכנסה לתחום חדש - אנגלית לאנשי עסקים. כאן היא יכלה ליישם את האהבות, היכולות, הנסיון, הידע ותכונות האופי שלה לדבר אחד! יזמות בתחום ההוראה, פיתוח תוכניות לימוד, פיתוח שיטות הוראה, שיווק, ניהול, עבודה עם אנשים ועוד. וכך נולדו קורסים לאנשי עסקים, למעגל העבודה למזכירות ולמנהלי לוגיסטיקה, למנהלי כספים ולמנהלי שיווק. ובקורסים ומפגשים האישיים ידעה לשים דגש לא רק על האנגלית אלא גם על הנושאים העסקיים שבהם היה לה ניסיון. ואז השיעור הפך להיות לדיון עסקי פורה, והתלמיד יצא מהשיעור לא רק עם אנגלית טובה יותר אלא גם עם חומר למחשבה ועם טיפים.

ושוב שינוי. נפילת ההיי טק, הולכות ונמחקות להן מכללות ההיי טק, אינתיפאדה ומיתון. כל אחד נלחם את מלחמת ההשרדות שלו: הפרט והארגון גם יחד. כולם נבהלים ומקצצים. ונכון עושים. אין מה לדבר יותר על אנגלית עסקית או על אנגלית לארגונים ולאנשי העסקים. אבל עוד היו מספר תלמידים בודדים שיצאו לתערוכות, ואחד מהם היה ישראל בל מניר גלים לילדים. הוא ומנהלת השיווק שלו, התכוננו לתערוכה, ודניאלה הכינה אותם. וכמו תמיד נכנסה לעובי הקורה, למדה את המוצר, לימדה אותם להדגיש את המאפיינים החשובים ולהבליט את היתרונות , והפנימה.ואז גם גדלה חן הקטנה, והלכה לגן, והגיעה לטרום חובה. ופתאום התחבר הכל יחד - לא רק למבוגרים, אלא מגיל 4. עכשיו גם הצליחה דניאלה יותר לעבוד עם ילדים מאשר בתחילת דרכה כמורה ובצעירותה. דווקא עם הילד השלישי חל בה השינוי שחיבר אותה יותר להוראה של ילדים, אבל עדיין לא בצורה ילדותית אלא בצורה לוגית בגובה העיניים שלהם. ולא במקום אחד, אלא הפעלה של חוגים במקומות שונים, קרוב לילדים. והשימוש במשחקים השונים ללימוד האנגלית בלי הצורך בידיעת הקריאה. ואז בצורה קצת מניפולטיבית () מתמרנת דניאלה את הילדים תוך כדי משחק ללמוד אנגלית, בלי שהם בכלל מרגישים שהם לומדים. קצת רמייה אומרת דניאלה, אבל יש תוצאות!

ואז גם נולדה התוכנה, ועוד תוכנה. ובקרוב גם התרחבות בארץ וגם יצוא.