אנגלית ותדמית

כיצד משפיעה אי ידיעת האנגלית על התדמית והביטחון

יש מיקצועות שאנחנו לא טובים בהם לא מצטיינים בהם אבל עובדה זו לא תפריע לנו בהתפתחות שלנו, בקריירה שלנו, בביטחון ובתדמית שלנו. לאנגלית לעומת זאת יש השלכה ישירה על ההתפתחות שלנו, על הביטחון שלנו, על ההתקדמות ופיתוח הקריירה שלנו- בכל גיל: כתלמיד בית ספר, כאישתו של וכבעל תארים שלא הצליח להתברג גבוה.

אנגלית מתחילים ללמוד בכיתות הנמוכות: יש בתי ספר שמתחילים כבר בכיתה א. אבל עד לכיתה ה-ו זה נישאר ברמה של מישחק ילדים. בכיתה ה-ו יש קפיצה פתאומית ברמת הציפיות וברמה של החומר.
בנקודה זו נופלים חללים רבים: כאן נופלים המיתקשים האמיתיים, לקויי השפה, ואלה שלא טרחו ללמוד עד כה ופתאום מגלים את הפער שפתחו.


יש מורים שבשלב הזה לא מגלים אמפטייה לתלמיד הניכשל ומדביקים לו תווית של עצלן וטיפש.
אם התלמיד גם קצת שובב המורה יעדיף שהתלמיד בכלל לא יהיה בשיעור שלו.

במקרים הגרועים התדמית של התלמיד בעיני חבריו ובעיניו עצמו ניפגעת ויורדת. אפילו שהמדובר רק באנגלית עלולים לחול שינויים חברתיים , התכנסות בעצמו, וירידה כללית בלימודים.

זה הרגע שעוד ניתן יחסית בקלות להדביק את הקצב ומומלץ להקדיש לאנגלית את מירב הזמן ותשומת הלב.

מיקצועות אחרים הם פחות מדורגים: פרק יותר או פחות בהיסטוריה לא יפחיתו את הסיכוי מלהצליח בבגרות או בחיים... אבל אנגלית ומתימטיקה שונים! כל פרק חשוב וכל פרק מבוסס על קודמו.ואם תישאל את הצוות של "אביב אנגלית קריירה" אנגלית תלווה את האדם המבוגר יותר ממתימטיקה.

הדבקת החומר וצימצום הפערים מחזיר את התלמיד למעגל הלמידה, משפר את תדמיתו ומונע פער גדול יותר שניסרך עד לגיל 40-50 ופוגע אחר כך בקידום הקריירה של אותו תלמיד ששרך או ניתקע בגיל .10 .


הסיפור של י—ה

י—ה תלמידה חמודה בכיתה ו או ז (מה שאף פעם לא חשוב לנו) לא ידעה כלום באנגלית. לא להבין לא לדבר ולא לקרא. אפס מוחלט! הציונים היום פחות מ-40. אומנם היא היתה ידועה כלקויית למידה אבל לרמה כזו נמוכה לא הגיעה באף מיקצוע. רוב ההורים גם דוחים את לימוד האנגלית לשלב מאוחר יותר אחרי שהילד יתארגן על עצמו במיקצועות האחרים ובעיקר בקריאה בעברית.
י—ה ממש לא הרגישה טוב עם ההתייחסות של המורה לאנגלית ולא פעם חזרה הביתה בבכי!
אחרי שלמדה במסגרת שלנו בקייטנת הקייץ עשתה י—ה קפיצה גדולה מאוד ולמדה לקרא. אז היצטרפה לחוגים שלנו אבל לא הצליחה להתקדם בהם. ערכנו פגישה מרובעת-אמא בת ו-2 אנשי צוות והחלטנו לצאת לדרך במתכונת של שיעורים, אבל יחד עם זאת ליידע את המורה ולקבל רשותה לתוכנית מיוחדת.
במסגרת התוכנית המיוחדת הכינה י—ה שיעורי בית שלנו ולא של בית הספר. במהלך השיעור עבדה על חומרים שלנו.
במקום לעשות את המבחן של הכיתה היא נבחנה על החומר שלנו. הצוות של אביב אנגלית קריירה מכין את המבחן ומעביר למורה בסודיות גמורה במייל את נוסח המבחן.

במבחן קיבלה י—ה 96 !!!זה היה מבחן אמיתי לכל דבר בלי שהכנו אותה אליו.
בתעודה כציון סופי קיבלה י—ה 60 ! אומנם קצת מאכזב אבל אין יותר ניכשל!!
י—ה זהרה מאושר!! זה היה בלתי יאומן לראות כמה זה העיק עליה!! קרנה עלה בעיני המורה ובעיני חבריה! היא היתה מאושרת באדם!וגם, ב-תשס"ח י—ה חוזרת להשתתף במסגרת הכיתתית הרגילה . אומנם קודם בהקבצה נמוכה אבל תוך שנה היא גם תעלה להקבצה בינונית.
לנו זה ברור שעד התיכון היא תגיע לרמת 4 או 5 יחידות!!!!

וחשוב לזכור! הישג זה הושג גם הודות לתובנה של המורה ושל בית הספר שהעדיף לתת פסק זמן לצימצום יעיל ונכון של הפער במקום ללחוץ וללמד חומר שהתלמיד לא יכול להכיל.


והגדולים....

הבוגרים והמבוגרים שבינינו יודעים לספר סיפורים אין ספור על איך אי ידיעת האנגלית וחוסר הביטחון באנגלית בלמו
את הקריירה שלהם או את מעורבותם החברתית. אישתו של...שלא יכלה לארח את חוג מכריו של בעלה ....אישה אחרת שאף פעם לא היצטרפה לנסיעותיו של הבעל....

רואה החשבון או המזכירה הבכירה שהפסידו תפקידים בכירים וטובים בגלל שלא ידעו אנגלית.
תלמידים שמגיעים לפגישה או לקורס ואומרים, אילו הייתם יודעים איפה יכולתי להיות אילו ידעתי אנגלית....
או-אויי כמה הפסדתי בגלל שלא למדתי אנגלית כשהייתי צעיר....ולא תישמעו את זה על פיסיקה או על היסטוריה ואפילו לא על מבחן חיבור בעברית. כי זו אופייה של אנגלית....היא מלווה אותנו כל הזמן!!!

נחמדים וחמודים הם הסבים והסבתות שמגיעים ללמוד כי הנכד יודע יותר מהם.....או אם לצערינו הנכד גדל בחו"ל ואין דרך לתקשר אתו אלא דרך ה,MSN ICQ וכו. הנכד לא יודע הרבה עברית וגם לא לקרא עברית ולכן חייבים אנגלית.
ואז כדי לא להראות מתקופת הפרה היסטוריה בעיניו, ממהר הסבא ללמוד לדבר אנגלית לכתוב ולהפעיל את המחשב. זו עיסקת חבילה: אנגלית ומחשב.

לסיכום, אנגלית היא תחום ידע הנחוץ לנו באשר ניפנה ולכן כדאי וחובה להשקיע בו מוקדם ככל האפשר ובצורה נבונה ויעילה לחסוך החמצות ומועקות נפשיות בעתיד.
 
 
 
 
 
 


 
   
       
  דניאלה אביב office@avivenglish.com להרשמה לחוגים:
הודעות כתובות 058-6690963

מוקד הודעות 03-5245131
 
 
  חוגי אנגלית לילדים דסלקציה ולקויות למידה  
כל הזכויות שמורות לדניאלה אביב אנגלית קריירה בע"מ
הקמת אתר עיצוב וקידום