חומר הלימוד למתחילים, למיתקשים וללקויי למידה

 
 
ככלל! חומר הלימוד בחוגים הוא אינו חומר הלימוד הנילמד בבית הספר .לחומר ולשיטה האלטרנטיביים יש יתרונות רבים:ראשית, לא ללעוס שוב חומר שכבר נילעס ולא הצליח להקלט.העיקרון של אותו החומר ו/או אותה השיטה הוא פסול. מה שהתלמיד לא הצליח לקלוט הוא לא יקלוט פתאום עכשיו.

יש יתרון גדול לא רק לשיטה שונה אלא גם לחומר שונה. חומר חדש הוא מאתגר ומסקרן.המטרה היא אותה המטרה. נאמר אם התלמיד צריך לדעת את הזמנים, לא רק השיטה שלנו להסביר את הזמנים שונה, אלא גם התירגול והחומר שונה. כנ"ל לגבי אוצר המילים. אוצר המילים הוא באופן כללי מקביל בכל ספרי הלימוד. אין טעם ללמוד מספר לימוד שכבר נימאס על התלמיד.בנוסף, אצלינו התלמיד מאותגר בכמה דרכים ובכיוונים שונים על אותו אוצר מילים. דפי עבודה ותרגילים שייצרנו וכתבנו מתרגלים את אוצר המילים בדרכים שונות!

כשהתלמיד מכיר ויודע אוצר מילים כלשהו ויודע איך להשתמש בו, כשהוא כבר הניח יסוד מוצק עם יחס חיובי, כשהוא כבר בטוח בעצמו ולא חושש יותר מללמוד אנגלית, גם החומר של בית הספר נעשה ידידותי וקל יותר. זה הרגע שהתלמיד מתחבר באופן טבעי לחומר של הכיתה, קולט את החומר וזוכר אותו בקלות! למרות שהוא לא היה צמוד לחומר הזה קודם! תהליך הלמידה נעשה מתוך עוצמה וביטחון ולא מתוך פחד וכישלון.

חומר הלימוד עצמו מבוסס על שיטת הקריאה SoftRead, עם או בלי התוכנה. ועל המישחקים בשיטת SoftWord.אחרי הקניית הקריאה עובדים עם ספר לימוד אמריקאי מעולה שדווקא מיועד למבוגרים ואנחנו נהנים מאוד לעבוד אתו גם עם הילדים.

העבודה ברבות השנים עם ספר הלימוד הזה , שהוא מעולה לכשעצמו, העצימה את הבעייתיות הגדולה שיש למיתקשה עם השפה האנגלית. לכן , במקביל לספר ולחומר הלימוד הנלמד בבית הספר נוצרו אין ספור דפי תירגול שכעת (אפריל 2013) מלוקטים לספר חדש SoftTalk English.

במקביל לספר כתבנו דפי קריאה לתירגול הבנת הניקרא.לאט לאט עוברים לספרי דיקדוק כפי שמקובלים במערכת החינוך כדי לחבר את התלמיד גם לספרים של בית הספר ולדרישות המערכת למרות שאנחנו לא מסכימים עם השיטה הזאת.בהדרגה משלבים גם את ספרי ה-unseen המקובלים בבתי הספר.לצערנו, הבנת הניקרא לא נילמדת בדרך כלל בכיתה וממורים לאנגלית שמענו שגם הבנת הניקרא בעברית לוקה בחסר. הרבה פעמים אנחנו שומעים מתלמידנו שהם לא מתרגלים unseens בכלל אלא רק מקבלים אותם למבחנים. אנחנו ב"אביב אנגלית" שמים דגש גדול על הבנת הניקרא והודות לזה גם מכינים את התלמידים טוב יותר לבגרות ולעתיד לבוא למבחני הפסיכומטרי ואמי"ר.
 
     
   
       
  דניאלה אביב office@avivenglish.com להרשמה לחוגים:
הודעות כתובות 058-6690963

מוקד הודעות 03-5245131
 
 
  חוגי אנגלית לילדים דסלקציה ולקויות למידה  
כל הזכויות שמורות לדניאלה אביב אנגלית קריירה בע"מ
הקמת אתר עיצוב וקידום