אודותי דניאלה אביב    
   

דניאלה אביב, פרק זה היה כתוב בגוף שלישי - עלי, אבל החלטתי לשנותו ולכתב בגוף ראשון- עלי!! :)

אני ילידת תל אביב,מקום מגורי עד היום. אם לשלושה: אייל ויעל הגדולים, שניהם בוגרי תואר ראשון, וחן הקטנה שבכיתה י'. אף אחד לא לקויי למידה...ובכל זאת עיקר התעסקותי היום הוא עם לקויי למידה ובעיקר לקויי שפה
.
וזה סיפור ההתחלה...
עסקתי בהוראה מגיל הגן… מאז שאני זוכרת את עצמי... כשלימדתי את הבובות שלי במיטת התינוקות שלי (אז השאירו אותנו במיטת תינוקות עד גיל 4-5 אני חושבת ) שמתי את כולם סביב מיטתי והרביצתי בהם תורה.
   
 
כל מה שלמדתי בגן- הכנסתי להן.... ומאחר ולא גדלתי בעברית לא בטוח שמישהו הבין את מה שאמרתי... זה היה המעבר לעברית וזו היתה אפשות טובה בשבילי לתרגל את העברית. כשגדלתי הלכתי לבית הספר, לימדתי את הכיתה הוירטואלית שליבסלון הבית, שהיה גדול מאוד. (גדלתי בדירת גג בגורדון פינת ישראל'ס בין דיזנגוף לריינס, - דירה ענקית… ובה הכיתה הוירטואלית… סגרתי את הדלתות ולימדתי כשליד החלון היה הלוח וכל תלמידי הדמיוניים ישבו בחלק השני של החדר.) כך למדתי בעצמי למבחנים בהיסטוריה, בתנ"ך ובשאר המקצועות העיוניים, אפילו בתיכון, כשאני מלמדת את החומר לתלמידי הלא נראים. (לא לספר… זה נשמע מופרע…)

בצבא, נשארתי להדרכה בבה"ד 7, ושם קיבלתי את יסודות ההוראה: מערכי שיעור, ארגון ושליטה בשיעור וכו'. משם לסמינר לוינסקי, ואז שנה בגימנסיה הרצליה. אולם שם הבנתי אני והממונים עלי, שלמרות שאני מורה מעולה, אני פחות מתאימה לעבוד עם ילדים. (אילו ראו אותי היום... :) ) .

ואז בנסיבות אישיות נכנסתי לתחום אחר לגמרי… ועבדתי בניהול מפעל קטן בתחום החשמל והאלקטרוניקה במשך כ-10 שנים. במסגרת זו למדתי ניהול ושיווק, עבדה מול ספקים, לקוחות, בנקים, תחילת ה-ISO, עבודה מול האמריקאים, ראשית עידן המחשב במשרד ובתיב"ם, הנח"ש ידנית, ממוכנת ואז ממוחשבת, אינפלציה מטורפת ועוד ועוד ועוד. היסטוריה ופרה היסטוריה לדור ההיי-טק.

ואז שוב קרו דברים… והחלטתי לחבר את אהבת חיי עם ניסיון העבודה שלי, ונכנסה לתחום חדש - אנגלית לאנשי עסקים. כאן יכולתי ליישם את האהבות, היכולות, הנסיון, הידע ותכונות האופי שלה לדבר אחד! יזמות בתחום ההוראה, פיתוח תוכניות לימוד, פיתוח שיטות הוראה, שיווק, ניהול, עבודה עם אנשים ועוד. וכך נולדו קורסים לאנשי עסקים, למעגל העבודה למזכירות ולמנהלי לוגיסטיקה, למנהלי כספים ולמנהלי שיווק. ובקורסים ומפגשים האישיים ידעתי לשים דגש לא רק על האנגלית אלא גם על הנושאים העסקיים שבהם היה לי ניסיון. ואז השיעור הפך להיות לדיון עסקי פורה, והתלמיד יצא מהשיעור לא רק עם אנגלית טובה יותר אלא גם עם חומר למחשבה ועם טיפים.

ושוב שינוי. נפילת ההיי טק, הולכות ונמחקות להן מכללות ההיי טק, אינתיפאדה ומיתון. כל אחד נלחם את מלחמת ההשרדות שלו: הפרט והארגון גם יחד. כולם נבהלים ומקצצים. ונכון עושים. אין מה לדבר יותר על אנגלית עסקית או על אנגלית לארגונים ולאנשי העסקים. אבל עוד היו מספר תלמידים בודדים שיצאו לתערוכות, ואחד מהם היה ישראל בל מניר גלים לילדים. הוא ומנהלת השיווק שלו, התכוננו לתערוכה, ואני הכנתי אותם בכל הקשור לשיווק ולאנגלית. וכמו תמיד נכנסתי לעובי הקורה, למדתי את המוצר, לימדתי אותם להדגיש את המאפיינים החשובים ולהבליט את היתרונות, וכמובן גם התחברתי והפנמתי.... בלי להרגיש..... ואז גם גדלה חן הקטנה, והלכה לגן, והגיעה לטרום חובה. ופתאום התחבר הכל יחד - לא רק למבוגרים, אלא מגיל 4. עכשיו גם היצלחתי יותר לעבוד עם ילדים מאשר בתחילת דרכי כמורה . דווקא עם הילד השלישי חל בי השינוי שחיבר אותי יותר להוראה של ילדים, אבל לא בצורה ילדותית אלא בצורה לוגית בגובה העיניים שלהם. ולא במקום אחד, אלא הפעלה של חוגים במקומות שונים, קרוב לילדים, קרוב לקהילה. וכך גם הוכנס השימוש במשחקים השונים ללימוד האנגלית בלי הצורך בידיעת הקריאה. מצאתי עצמי בצורה קצת מניפולטיבית מתמרנת את הילדים תוך כדי משחק ללמוד אנגלית, בלי שהם בכלל מרגישים שהם לומדים. קצת רמייה - אבל יש תוצאות!

ואז גם נולדה התוכנה, ועוד תוכנה, ערכה ללמידה עצמית ובקרוב גם חוברת וערכות נוספות. (הספר SoftRead) יצא באוקטובר 2012.

בהמשך התפתחו כל השיטות הייחודיות ללקויי שפה ולמיתקשים.... מה שניקרא "הוראה מתקנת"....
ועל כך בקישור הזה.